Doporučení a informace

Pokud si nevíte rady s výběrem masáže, neváhejte se na nás obrátit, ať už telefonicky, tak e-mailem. Rády Vám celou proceduru přiblížíme, případně pomůžeme vybrat tu nejvhodnější právě pro Vás.

Rozmazlovací rituály jsou určeny pro maximální péči jak o tělo, tak o duši. Je to souhrn jemných hmatů, kombinace různých struktur a vůní, které pohltí všechny Vaše smysly. Tyto rituály jsou zaměřeny především na péči o pokožku a uklidnění mysli, proto zde prosím neočekávejte sportovní masáž.

V případě, že trpíte onemocněním pokožky, ať už to jsou alergie, lupénka, atopický ekzém či něčím jiným, tak nás vždy již při objednání informujte, abychom pro Vás mohly zvolit ty nejvhodnější masážní prostředky.

V salónu sunrise-energy je klientům k dispozici sprcha jak před masáží, tak po ní. Nedoporučujeme však sprchování po masáži, protože olej pokožku vyživuje, ale chápeme, že pokud pokračujete v pracovním dnu, je sprcha nutná.

Při masáži respektujeme Vaši relaxaci a nejsme-li vyzvány, mlčíme a nerušíme Vás. Můžete se tak, doprovázeni relaxační hudbou, hluboce ponořit do světa dotyků a vůní. Během masáže nebudete nikým a ničím rušeni, věnujeme se pouze Vám a Vaší relaxaci. Náš telefon je během masáží vždy vypnutý. 

Masáže bereme jako poslání a proto se snažíme přistupovat ke každému klientovi individuálně a s pomocí intuice pracovat jak s jeho fyzickým, tak s enrgetickým tělem. Masáže tak jsou vždy malinko jiné, ale zároveň vždy zaměřené právě na to co je v daný moment potřeba. Také časy masáží jsou spíše orientační, někdy se může stát, že masáž malinko protáhneme, ale nebojte se, v tomto případě se cena původní procedury nemění!

Po jakékoliv proceduře je z naší strany vždy doporučen 20ti minutový odpočinek na lenošce. Relaxace probíhá o samotě při poslechu tiché hudby a tlumeném osvětlení. Během tohoto odpočinku je Vám nabídnut zdarma čaj (dle aktuální nabídky) nebo voda. Můžete pouze odpočívat nebo se začíst do připravené literatury. Tato závěrečná relaxace je důležitá pro úplné doznění všech pocitů, které jste během masáže prožili. Je jen na Vás zda si najdete chvilku a tohoto luxusu být sám se sebou si užijete.

Před masáží....

 

Pro bezpečný a příjemný průběh masáže je potřebné dodržet několik jednoduchých zásad:

 • Před masáží byste neměli jíst těžká jídla, ale ani být hladoví. Ideální je lehké, snadno stravitelné jídlo, nejpozději dvě hodiny před masáží. 

 • V den, kdy absolvujete masáž, byste si neměli plánovat náročný program nebo těžkou fyzickou zátěž. Rovněž následující den je dobré spíše odpočívat nebo zvolit méně náročnou práci.

 • Těsně po masáži byste měli být nějakou dobu v teple, nedoporučuje se vycházet do chladného počasí. Proto je pro Vás nachystaná závěrečná relaxace na lenošce s teplým nebo studeným nápojem v ceně.

 • Několik hodin po masáži se nedoporučuje sprchovat,aby se maximalizoval příznivý účinek přírodních olejů na pokožku.

 • Pokud máte citlivou pokožku a sklon k alergiím, je dobré mě informovat, abych mohla zvolit vhodný olej.

 • Druhý den po masáži Vás může (ale nemusí) překvapit mírná únava, která však brzy odezní. Je to způsobeno tím, že masáží se  povzbudil krevní a lymfatický oběh a tělo se teď intenzivněji zbavuje odpadních látek. Svému tělu můžeme v tomto „čištění“ pomoct zvýšeným příjmem tekutin a odpočinkem.

 • Při některých zdravotních potížích se masáže provádět nesmí, případně se provádí s určitými úpravami. Přečtěte si prosím pečlivě seznam kontraindikací a zvažte, zda je pro Vás masáž ze zdravotního hlediska vhodná. V případě pochybností se na mně klidně obraťte.

 •  

Masáž se nedoporučuje zejména v těchto případech:

 • Všechny akutní stavy (záněty, virózy, infekční nebo horečnaté onemocnění, akutní blokády ap.)
 • Poranění nebo onemocnění dutiny břišní spojené se zánětem nebo krvácením
 • Nádorová onemocnění
 • Choroby srdce (infarkt, srdeční arytmie, vysoký krevní tlak...)
 • Kornatění tepen
 • Osteoporóza (podle stupně pokročilosti)
 • Závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)
 • Intoxikace organismu (alkohol, drogy, atd.)
 • Nadměrné fyzické vyčerpání - lépe počkat do druhého dne

 

Lokálně není vhodná:

 • V místech křečových žil (varixů), zánětu žil, či bércových vředů
 • V místech popálenin, opařenin, či poleptaných ploch kůže
 • V místech s kožním poraněním, odřeninami, záněty, vřídky, či plísněmi
 • V místech po bodnutí hmyzem
 • U zanícených kloubů

 

Kdy se poradit s lékařem:

 • Při vysokém, nízkém, či kolísavém tlaku
 • Při cukrovce
 • Při osteoporóze
 • Při epilepsii
 • Po úrazech, zraněních, operacích či jiných zdravotních komplikacích
 • V těhotenství, nebo pokud se snažíte otěhotnět

 

Upozorněte mě také v následujících případech:

 • Při chronickém onemocnění jater nebo ledvin
 • Při alergiích a citlivé pokožce

V těhotenství


Co je dobré vědět

Během masáže

Nebojte se s námi komunikovat a upozornit na případné konkrétní bolestivé oblasti, krok či hmat. Dochází k tím ke zvýšení kvality masáže, neboť pouze Vy vnímáte nejlépe Vaše tělo. Také se nebojte požádat o úpravu hlasitosti hudby nebo pokud budete potřebovat na WC či se vysmrkat, vše je přirozené a není zač se stydět. Ale především je nejdůležitější - pravidelně dýchat a být uvolnění a odpočívat a vychutnávat si kouzlo doteku.

 

Po masáži

Po masáži nespěchejte a užijte si relax v podobě odpočinku a nápoje, neboť se během masáže aktivoval očistný režim metabolismu a ještě po masáži dochází k detoxikaci organismu a také méně dochází k silným reakcím po masáži.

 

Příště

 • Nestyďte se nás informovat, jak jste se cítili po předchozí masáži. Zda-li pomohla, na jak dlouho a jaké jste měli pocity. To vše nám napomáhá správně zvolit typ a styl masáže, ale především informaci, zda-li jsme Vám schopny pomoci. Lehko se však nevzdáváme. Nelekejte se, pokud Vám ihned první masáž nepomůže na 100%, jak říkal náš učitel: “Tolik času, kolik jste zanedbávali své tělo, potřebujete na jeho nápravu“..Všechno potřebuje svůj čas a píli především.

 

Jak často na masáž?

 Pro preventivní účely se doporučuje masáž jednou za 14 – 28 dní. V případě jakéhokoli problému a potřeby i častěji. Masáž by měla sloužit především jako preventivní a teprve potom jako léčebná aktivita. Nejenom fyzické problémy, ale i s tím související problémy psychické masáží uvolníme, pohladíme a minimálně zmírníme. Tak jako u cvičení je důležitá a nutná pravidelnost, stejně tak je to i u masáží. Samozřejmě, že má svůj význam i masáž 1x do roka, ale abychom si svou fyzickou i duševní kondici udržovali, je dobré na masáže docházet pravidelně. Tělo je pak celkově odolnější, silnější a cítíte se skvěle, od čehož se odvíjí další věci. Pravidelnou masáží  snižujeme nahromaděné napětí fyzické i psychické, uvolňujeme bolavé a stažené svaly, kterým se díky masáži vrací jejich pružnost, rychleji se regenerují a bezbolestně nám pracují. Jít na masáž znamená naučit se vnímat své potřeby, přijímat se, mít se rádi a umět se odměnit.

Poprvé na masáži

Masáže těla jsou velice příjemné a rozhodně nemusíte mít z ničeho obavy. Nemáte-li odvahu přijít sami, přijďte s někým blízkým, s partnerem či partnerkou, kamarádem nebo kamarádkou.

Jak se připravit na masáž?

Je-li to možné, je dobré se před masáží osprchovat (možnost sprchy přímo v salonu). Ženy by neměly být výrazně nalíčené. Po dobu jedné až dvou hodin před masáží nejezte. Vhodné je však pít bylinné čaje nebo vodu. Na masáž si vyhradťe více času než je samotný čas masáže, chcete přeci odpočívat, ne se honit.

 

Co svléknout?

Před celkovou masáži je třeba se svléknout do spodního prádla (k dispozici máte jednorázové spodní prádlo v ceně masáže) .Stydíte-li se, podprsenku si můžete rozepnout až na lůžku. Obzvláště při masáži šíje je nutné sundat si řetízky či náhrdelníky. Máte-li delší vlasy, bude potřeba je stáhnout tak, aby krk zůstal zcela volný. K dispozici budete mít gumičky a skřipce do vlasů.

Které části těla nemasírujeme?

V žádném případě nemasírujeme intimní oblasti a to ani při celkové masáži. Dále v místech hnisavých nebo plísňových onemocnění, akutních zánětů a otoků nejasného původu, křečových žil, zánětů žil a bércových vředů, krvácejícího poranění, popálenin, opařenin a jiných poškození kůže. Také je neprovádíme na břiše šestinedělek a při menstruaci, při úporné zácpě nebo průjmech